Newsletter

Praktický návod jak si pořídit chytrou domácnost

Postup pořízení chytré domácnosti se liší v případě, že stavíte nový dům nebo plánujete úpravy stávajícího bydlení. Zvolte variantu a nechte se vést.

Praktický návod jak si pořídit chytrou domácnost

Nový dům

 1. Rozmyslete si, co všechno chcete ovládat chytrou domácností. Výčet všech funkcí je zde.
 2. Požádejte vašeho architekta a projektanta, ať vám chytrou elektroinstalaci zakreslí do projektové dokumentace. V případě konzultace se může obrátit na naši projektovou podporu.
 3. Vyberte si realizátora / elektroinstalační firmu. Doporučujeme zvolit firmu v blízkosti stavby.
 4. Vyžádejte si rozpočet. V případě, že navržená částka neodpovídá vašim možnostem, lze díky stavebnicovému charakteru systému automatizace budov redukovat původní seznam funkcí chytré domácnosti.
 5. Po vzájemném odsouhlasení projektu a rozpočtu je nutné komunikačně propojit elektroinstalační firmu se stavební a časově sladit postup jednotlivých stavebních prací.
 6. Prvky chytré domácnosti mají standardní 2-letou záruku, a proto v případě poruchy nebo i požadavku na změnu nastavení neváhejte kontaktovat elektroinstalační firmu.

Stávající domácnost

 1. Rozmyslete si, co všechno chcete ovládat chytrou domácností. Výčet všech funkcí bezdrátového řešení je zde.
 2. Vyberte si realizátora / elektroinstalační firmu. Doporučujeme zvolit firmu v blízkosti stavby.
 3. Vyžádejte si projekt a rozpočet. V případě, že navržená částka neodpovídá vašim možnostem, lze díky stavebnicovému charakteru systému automatizace budov redukovat původní seznam funkcí chytré domácnosti.
 4. Po vzájemném odsouhlasení projektu a rozpočtu se elektroinstalační firma pustí do realizace.
 5. Prvky chytré domácnosti mají standardní 2-letou záruku, a proto v případě poruchy nebo i požadavku na změnu nastavení neváhejte kontaktovat elektroinstalační firmu.
návod jak si pořídit chytrou domácnost

Napsali o nás

Akreditovaná KNX zkušební laboratoř HDL

Asociace KNX, listopad 2018

Čínský výrobce elektroniky pro domovní automatizaci společnost HDL Automation, jehož distributor stejného názvu působí v České republice, vybudoval akreditovanou zkušební laboratoř pro testování interní spolupráce a funkcí produktů KNX.
Článek ke stažení

Bezdrátová regulace vytápění budov

tzb-info.cz, říjen 2018

Pro stávající budovy je ideálním řešení bezdrátový systém IQRC, jenž umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav. Díky zónové regulaci se ušetří desítky procent na topných nákladech a návratnost investice je v horizontu 4-5-ti let.
Článek ke stažení