Newsletter

Zprávy

Rady, tipy a novinky ze světa inteligentních domácností a automatizace budov

KNX standard či levnější alternativa Buspro?

Elektroinstalační firmy často řeší otázku, zda při řešení automatizace budov zvolit mezinárodní standard systémové elektroinstalace KNX nebo jít cestou obvykle levnější alternativy vázané na jednoho výrobce.

Číst více >

Chytrá domácnost střízlivýma očima

Chytrá či Smart domácnost se skloňuje ve všech pádech, většinou ve spojení s inteligentními spotřebiči a zařízeními. Chytrá domácnost by měla ale být o stupeň výše a zajistit souhru technologií, které doma máte. Měla by myslet za vás, starat se o váš komfort, šetřit náklady na energie, předcházet haváriím. Pojďte se na Smart řešení podívat střízlivýma očima, a kromě plusů uvést také úskalí.

Číst více >

Chytrý dům pomocník nebo překážka?

Mezi hlavní výhody systémových instalací patří sjednocení ovládání všech, nebo většiny technologií použitých v budově. A technologií v budovách je dnes opravdu hodně od řízení osvětlení, vytápění, klimatizace, stínění až po zavlažování či obsluhu bazénu. Použitím standardizovaných systémových instalací se předchází situacím, kdy má každá technologie svůj řídicí systém, který pak velmi složitě, nebo vůbec, komunikuje s ostatními zařízeními. Každé takové zařízení vyžaduje rovněž svoje vlastní ovládání.

Číst více >

Ovládejte svoji domácnost aplikací HDL ON

Chcete si na dálku doma zapnout topení? Potřebujete si zkontrolovat, zda jste vypli žehličku? Nebo se vám jen nechce vstávat z gauče, abyste ztlumili světlo, zatáhli závěsy a zapnuli telku. Stáhněte si aplikaci HDL ON pro mobilní telefony, která je určena k ovládání automatizované domácnosti systémem Buspro od HDL Automation s.r.o. Všechny integrované funkce typu řízení osvětlení, vytápění, stínění, zabezpečení, klimatizace, větrání ovládáte svým mobilem lokálně nebo i vzdáleně s využitím cloudu.

Číst více >

Čas prázdnin a dovolených

Lákavý titulek, vy se těšíte na odpočinek v letní destinaci, zloději se těší na prázdné domy.  Automatizace domu je posílením vašeho zabezpečení. Během dovolené může simulovat přítomnost v domě, automaticky nastavené zavlažování se stará o trávník, senzory včas indikují nezvané hosty či úniky vody, plynu.

Číst více >

Systém automatizace Buspro versus KNX

HDL Automation s.r.o. nabízí dva standardy pro systémovou elektroinstalaci budov. Každý z nich má své přednosti i nevýhody, přitom ale oba jsou založeny distribuované logice, což znamená, že nevyžadují centrální procesor. Z důvodu náročnějšího vývoje oproti systémům s centrálním procesorem těchto systémů na trhu mnoho není.  Zhodnoťte sami.

Číst více >

Inspirace pro investory do nemovitostí

Koupit nebo vybudovat nemovitost je jedna věc. Jak ale docílit, aby se chovala energeticky úsporně a zároveň uživatelsky komfortně? Jednou z možností je automatizace budov a nerozhoduje, zda máte ve svém investičním hledáčku zájem o bydlení či objekt pro podnikání.

Číst více >

Senzor kvality vzduchu ohlídá vydýchaný vzduch

Systémová elektroinstalace neboli chytrá domácnost od HDL Automation s.r.o. kromě automatizace osvětlení, stínění, vytápění atd. kontroluje i vydýchanost vzduchu ve vašem tzv. inteligentním domě. A jelikož dokáže různé funkce propojit, sama zajistí čerstvý vzduch regulací ventilace, rekuperace. Vhodným nastavením systému tak nejen bydlíte zdravě a komfortně, a zároveň neplýtváte energiemi.

Číst více >

Jsem chytrá domácnost a chtěla bych vám pomáhat

Tak takhle chytrá domácnost ještě nepracuje, ale blíží se k tomu mílovými kroky. Dokáže ledacos, avšak stále se chová jen dle vašich požadavků a zadaných limitů. Nevíte si někdy rady, co vlastně od ní očekávat? S tím vám pomůžeme a nastavíme systém tak, abyste se cítili pohodlně, spokojeně, zároveň žili zdravě a ušetřili na energiích.

Číst více >

KNX mezinárodní standard automatizace budov

HDL Automation s.r.o. nabízí decentralizovaný modulární sběrnicový systém KNX. Odpovídá požadavkům mezinárodních norem a představuje jasně definovanou systémovou platformu, v níž produkty od různých výrobců vzájemně spolupracují.

Číst více >

Referenční automatizované budovy

Asi není pochyb, že nejúčinnější propagací značky, výrobků jsou konkrétní činy, a v tomto případě reference. HDL Automation s.r.o. jako dodavatel systémové elektroinstalace spolupracuje s řadou partnerů, elektroinstalačních a implementačních firem. Jedním z nich je firma L.KRET s.r.o., která HDL systémy automatizace budov „oživila“.

Číst více >

Zrcadlo, kdo je u nás nejchytřejší?

Na tuto otázku vám může odpovědět zrcadlo se zabudovaným tabletem. Nainstalovat do něj lze běžné aplikace Android, mimo jiné aplikaci HDL ON pro ovládání inteligentní instalace HDL Buspro neboli chytré domácnosti.

Číst více >

Nové funkce systému bezdrátové regulace vytápění IQRC

Systém IQRC byl vyvinut pro bezdrátovou zónovou regulaci vytápění velkých budov jako jsou školy, administrativní budovy ale i průmyslové haly. Na stávající teplovodní radiátory se namontují bezdrátové motorové termostatické hlavice, místnosti se osadí regulační jednotkou, která monitoruje a zaznamenává teplotu a ovládá motorové hlavice v souladu s předefinovanou požadovanou teplotou pro daný časový úsek.

Číst více >

Aplikace HDL ON pro ovládání systému Buspro od HDL

Fungovat může ve dvou režimech, lokálním a vzdáleném. Lokálním režimem se rozumí dosah místní Wi-Fi sítě. V tomto režimu zařízení s nainstalovanou aplikací (mobilní telefon) v podstatě nahradí dálkový ovladač pracující v infračerveném spektru, kterým se tato funkce obvykle řeší.

Číst více >

Jak dosáhnout energetických úspor rychle a jednoduše

Rostoucí ceny energií trápí nejenom drobné spotřebitele, ale také zřizovatele větších budov, například škol, administrativních budov, úřadů a nemocnic. Co udělat proto, aby byly její dopady co nejmíň bolestivé? Řešení nabízí společnost HDL Automation s.r.o. v podobě systému bezdrátové regulace vytápění IQRC či systému automatizace budov HDL. 

Číst více >

Nový ovládací prvek systémové elektroinstalace

Na trhu se lze potkat s mnoha designy dotykových ovladačů. Většinou svým vzhledem připomínají tablet. Nový ovládací prvek Tile Display HDL-MPL35C/TILE.48 od HDLA umožňuje se odlišit. Uspokojí požadavky uživatele na jednoduchost, funkčnost, přehlednost, ale i náročné požadavky bytového architekta na soulad s interiérem.

Číst více >

Šetření s komfortem

Automatizace domu vyvolává představu luxusu spojeného s vysokými cenami. Kromě zlepšení komfortu bydlení a hračky pro milovníky nových technologií nic více nepřináší. Omyl! Pořízení automatizované domácnosti už nemusí představovat nedostupnou investici. A navíc s chytrým bydlením se ušetří na energiích. Jak?

Číst více >

Ovládání barvy světla

Stejnosměrný šesti kanálový stmívač HDL-MDLED0605.432 je nyní vybaven firmware, které umožňuje ovládat RGB barevné zdroje také pomocí barevného kruhu „color wheel“, který byl až dosud v HDL Buspro dostupný jen pro řízení barev přes DMX.

Číst více >

Jak domácí automatizace prospívá dětem

Děti jsou od narození hravé, nevinné a zvídavé. Často si neuvědomují nebezpečí, nedokážou správně vyjádřit nepohodlí a zabrány do hry nevnímají nevhodné teplotní, světelné podmínky. Nechme se inspirovat pěti scénáři chytrého bydlení určených pro naše nejmenší.

Číst více >

Konec obav z chytré domácnosti

Na trhu existují různé systémy, standardy řízení chytré domácnosti. Můžou uživatelé doufat v jednotný standard, který by spojil zařízení od různých výrobců pod jednu střechu? Možná. Než to tak nastane, je lepší plánovat a vybrat si systém, který se nebrání spolupráci s jinými. Správná volba se vrátí v možnosti nenásilného připojení dalších prvků a rozšiřování funkcí systému.

Číst více >

Správa energií prostřednictvím KNX

V současnosti jsme svědky pozitivní změny v přístupu lidí k vyšší energetické účinnosti a udržitelnosti. Před třiceti lety nebyly tyto otázky na pořadu dne. O deset let později si zejména komerční sektor začal uvědomovat, že energetická účinnost může snížit účty za energie. Ale je to teprve nedávno, kdy se otázky snížení spotřeby energií a ekologie, staly
důležitým tématem pro každého. Ale dokonce ani v současnosti nejsou tyto dva pojmy vždy propojeny. Pořád jsou k vidění prázdné kancelářské budovy osvětlené po pracovní době nebo topící prázdné domácnosti s členy rodiny ve škole a v zaměstnání?

Číst více >

Inteligentní dům v kostce

Nové technologie vytváří v oblasti bydlení nevídané možnosti, mezi něž patří i automatizované ovládání různých zařízení domu (vytápění, osvětlení, zabezpečení, stínění, audio / video, …). Jde o inteligentní elektroinstalaci neboli chytré bydlení. Hned nás napadne otázka. Proč bych to měl chtít? A pokud najdeme uspokojivou odpověď, je na řadě další dotaz. V jaké fázi začít automatizaci plánovat? Jak správně postupovat?

Číst více >

Technologie pro úsporu nákladů na energie

HDL Automation s.r.o. propojuje technologie, které pomohou řešit současné energetické otázky, pracuje na projektech zabývajících se úsporou médií v synergii s inteligentními prvky budov, tak aby byly splněny požadavky investora.

Číst více >

Synergie komfortu a úspor energií

Stále se zvyšující ceny za energie zatlačují do pozadí požadavek na komfort. Správně nastavená chytrá domácnost pracuje na úsporách při zachování komfortu bydlení. Co je dobré si ohlídat?

Číst více >

Buspro – silný nástroj pro elektroinstalační firmy

aneb krok vpřed v klasické elektroinstalaci
 
Stavebnice elektronických modulů Buspro od HDL je určena k sestavení všech obvyklých funkcí tzv. chytrého domu.

Číst více >

Energetický management - Poliklinika Hrabůvka

Rostoucí cena energií trápí nejenom drobné spotřebitele, ale také zřizovatele větších budov, například škol, administrativních budov, úřadů a nemocnic. Výčet objektů by byl mnohem delší, pojďme se ale podívat na jeden konkrétní projekt, a to energetický management Polikliniky Hrabůvka v Ostravě.

Číst více >

Trápí vás účty za energie? Začněte budovat chytrou domácnost.

Z rodinného rozpočtu nám nejvíce ukrajují neustále se zvyšující měsíční výdaje na bydlení, nemluvě o nákladech na jeho pořízení. Jednou z možností, jak se tomu postavit je investice do chytré domácnosti. Vzájemná součinnost jednotlivých zařízení v domě, senzory monitorující spotřebu energií, automatické akce dle námi nastavených parametrů zamezují plýtvání elektřiny, plynu i vody.

Číst více >

Řídit celý dům anebo jen topení

Regulátor topení zabudovaný do ovladače osvětlení, nastavení z mobilu přes aplikaci, všechno v jednom – to je systém Buspro značky HDL, systém, který uřídí budovu o 20 podlažích stejně jako jediné topení v malé garsonce, vždy za korektní cenu. Jak je to možné?

Číst více >

Chytrý dům proč ne chytrý kostel

O rekonstrukci osvětlení v malebném chrámu sv. Vavřince v Hodonínu, viz obr. 1, bylo rozhodnuto z důvodu celkového stavu starší elektroinstalace. Původní osvětlení už mělo své roky, bylo nedostatečné i neestetické. Investor, Římskokatolická farnost Hodonín, při té příležitosti ještě doplnil požadavek na úsporu energie.

Číst více >

Chytrý dům krok za krokem

Pokud zvažujeme stavbu domu, měli bychom začít plánovat jeho automatizaci už v projektové fázi. Chytré bydlení odborněji řečeno systémová elektroinstalace je součástí elektroinstalačního projektu. Tak jako v případě stavebního projektu, kdy si rozmýšlíme kolik místností potřebujeme, jak budou veliké a rozmístěné, je potřeba obdobnou úvahu provést i u našich požadavků na automatizaci. Co všechno chci ovládat, jaké mají být automatické funkce, kde a kolik ovladačů, zásuvek potřebuji atd. Pojďme si to projít krok za krokem.

Číst více >

Proč si lidé pořizují chytrou domácnost?

Pandemie řadu z nás vyhnala z kanceláří a škol do obývacích pokojů. Trávíme v domácím prostředí možná více času, než bychom chtěli, což přivádí k myšlenkám, jak si tento pobyt zpříjemnit. Cestou může být i svezení se na vlně domácí automatizace. Přesto někde v hloubi duše zahlodá pochybnost, není to marnotratnost? Je řada důvodů, které mohou počáteční váhání překlopit ve spokojenost. Postačí vám tyto tři?

Číst více >

Spínací chyby hlásičů pohybu

Hlásiče pohybu se v současné době používají nejen v průmyslových a kancelářských budovách, ale stále častěji také v soukromých domech. Při jejich použití ve venkovním prostoru objektu může docházet častěji ke spínacím chybám. V dalším textu je vysvětleno, proč k těmto chybám dochází a jak jim zamezit.

Číst více >

Proč lidé neuvažují o inteligentní domácnosti?

Automatizace budov již dávno není jen záležitostí sci-fi filmů, o čemž svědčí řada značek systémů inteligentní elektroinstalace, třeba HDLA. S rozvojem moderních technologií proniká domácí automatizace do každodenního života. Zatím jde o postup opatrný a pozvolný, pohled na nezanedbatelné přínosy v úspoře energií, zvyšování komfortu bydlení, bezpečnosti atd. ovšem naznačují, že tempo jeho rozšiřování bude zrychlovat. Číst více >

Bezpečí díky automatizaci domu

Zabezpečení domácnosti před fyzickým vniknutím do našeho soukromí je jednou z nejdůležitějších funkcí, kterou od chytrého bydlení očekáváme. Bezpečí je pro nás na prvním místě a ve spojení s automatizací domácnosti, která vyžaduje připojení řady elektronických přístrojů do internetu, musíme dbát i na kybernetickou bezpečnost. Číst více >

Bezpečná komunikace v KNX systémové instalaci – KNX Secure

KNX národní skupina České republiky, z. s. v rámci celosvětové iniciativy Mezinárodní asociace KNX pořádá konferenci „Bezpečná komunikace v KNX systémové instalaci – KNX Secure“. Číst více >

Kolik peněz stojí chytré bydlení?

Když se řekne chytré bydlení, spoustu z nás hned napadne cena. Klademe si otázky typu „Kolik asi taková chytrá domácnost stojí?“, „Kolik jsem ochoten do toho investovat?“, „Musí to být velmi drahá záležitost, na kterou určitě nebudu mít peníze.“ Číst více >

Klasická versus inteligentní elektroinstalace!

Stojíte před volbou, zda zvolit inteligentní elektroinstalaci nebo zůstanete raději u staré a osvědčené? Obě řešení mají svá pro a proti ovlivněna řadou faktorů jako je velikost budovy, náročnost na komfort, míra rekonstrukce, velikost a návratnost investice. Číst více >

Požadavky uživatelů versus elektroinstalatérů

Chytrá domácnost přináší mnoho výhod. Jinak je vnímají uživatelé a jiné nároky při výběru značky mají elektroinstalatéři. Více odhalí výsledky průzkumu. Číst více >

Chytrá domácnost

Pojem chytrá domácnost může v představách mnohých z nás znamenat diametrálně odlišné věci. Pokusíme se vám přiblížit, co vše může být v tomto slovním spojení zahrnuto, co spadá do oblasti chytré domácnosti a hlavně jaké výhody to přináší. Číst více >

Praktický návod jak si pořídit chytrou domácnost

Postup pořízení chytré domácnosti se liší v případě, že stavíte nový dům nebo plánujete úpravy stávajícího bydlení. Zvolte variantu a nechte se vést. Číst více >

7 důvodů proč si pořídit chytrou domácnost!

Investice do chytré domácnosti, tak jako každý větší výdaj, je potřeba dobře zvážit. Důvodů proč si chytrou domácnost pořídit je mnoho. Osloví vás některý z nich? Číst více >

Novinky

Ocenění HDLA na HDL Global Strategy Conference

HDL Automation s.r.o. uspělo na mezinárodní konferenci distributorů brandu HDL, řešení automatizace budov, a získalo hned tři ocenění v podobě stříbrných míst, a to za Projekt roku v rezidenční kategorii, v marketingu a v hodnocení distributorů. Konference se konala 18. a 19. ledna 2024 v Číně a zúčastnilo se jí okolo 100 zástupců ze 40 zemí.
  Číst více >

HDL Studio nový parametrizační program

HDL Studio je program nové generace, určený k parametrizaci modulů řady HDL Buspro. Číst více >

Mikrovlnný snímač přítomnosti

Novinkou v nabídce HDL je modul HDL-MSA021D RC (verze 5.0) – pokročilý snímač s funkcí detekce přítomnosti osob.   Číst více >

Systém sdruženého plnění EKO-KOM

HDL Automation s.r.o. uzavřela smlouvu o sdruženém plnění se společností EKO-KOM, a.s. a je zapojena do Systému sdruženéhoplnění EKO-KOM a plní tak své povinnosti stanovené zákonem o obalech. Číst více >

Ocenění HDLA na Awarding Ceremony

Dne 11. ledna 2023 se konala virtuální mezinárodní konference a vyhodnocení projektů roku 2022. HDL Awards konference je každoroční ceremonie organizovaná čínským výrobcem systémů automatizace budov HDL. Číst více >

HDLA znovu na online Stavebním veletrhu

Přijďte se podívat dne 28. a 29. ledna 2023 na prezentaci HDLA. Obchodní manažeři čekají na vaše dotazy ve videomístnostech. Nemusíte nikam jezdit, projdete si pouze stánky, které vás zajímají, a to na jednom místě a zdarma. Číst více >

Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí

Kolektivní systém elektrowin tímto potvrzuje, že spolupracující partner HDL Automation s.r.o. v roce 2021 přispěl na zajištění zpětného odběru 59 kg elektrozařízení a následné zpracování s využitím nejlepších dostupných technologií a v souladu s evropskými standardy.

  Číst více >

Veletrh AMPER 2022

Srdečně vás zveme na svou expozici systémů bezpečné automatizace budov. Volná vstupenka ke stažení https://www.amper.cz/voucher/
Kód: 19679-360
 
Číst více >

Certifikace HDL

Výrobce HDL je certikovaný podle evropských požadavků na kvalitu na ochranu životního prostředí. Číst více >

International Conference and Awarding Ceremony

13. ledna 2022 Číst více >

HDLA na online Stavebním veletrhu

Stavební veletrh ONLINE
21.- 23. ledna 2022 Číst více >

HDLA na výroční konferenci KNX

Získejte bezplatnou licenci na software ETS6
Kdy: 26. listopadu 2021
Kde: VUT Brno Číst více >

HDLA na semináři Elektrotechnického cechu plzeňského regionu

Seminář Elektrotechnického cechu plzeňského regionu Číst více >

HDLA na veletrhu FOR ARCH 2021

Veletrh FOR ARCH 2021 Číst více >

První online Stavební veletrh

Koncem ledna 2021 HDLA vystavovala na prvním online Stavebním veletrhu. Děkujeme všem, co jste se na nás přišli podívat a zapojili jste se do videohovorů nebo si jen stáhli informace.  Číst více >

Soutěž o nejlepší realizovaný projekt roku 2020

Asociace KNX, jejímž členem je i společnost HDL Automation s.r.o., vyhlásila každoroční soutěž o nejlepší projekt systémové elektroinstalace s využitím standardu KNX. Číst více >

Veletrh For Arch 2020

Rádi bychom poděkovali všem, co nás navštívili na veletrhu For Arch a nenechali se odradit koronavirem. Těm, co to nestihli, nabízíme možnost prohlédnout si funkční expozici automatizované místnosti v showroomu HDL v Italské na Praze 2.  Číst více >

Aquatherm Praha 2020

Navštivte nás!
Aquatherm Praha 2020
3. – 6. 3. 2020, PVA EXPO PRAHA – Letňany, hala 2D, stánek 603 Číst více >

Veletrh ISE v Amsterdamu

Zástupci HDL Automation s.r.o. tak jako loni pomáhali čínské HDL vytvořit netradiční prezentační stánek. Soudě podle zájmu návštěvníků se podařilo upoutat jejich pozornost nejenom vystavovanými exponáty, ale i designovým, vhodně prostorově řešeným stánkem. Číst více >

Konference Energetický management pro veřejnou správu

Gordic spol. s .r.o., HDL Automation s.r.o. a Mymight s.r.o. našly společnou platformu pro oslovení veřejné správy. Všechny tři brandy prezentoval Ing. Ladislav Mazač v tématu zaměřeném na úsporu energií municipalit na konferenci Energetický management pro veřejnou správu, probíhající ve dnech 21. a 22. ledna 2020 v Praze. Číst více >

Nové školicí centrum KNX

Společnost HDL Automation s.r.o. ve spolupráci s Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně zahájila provoz nového certifikovaného školicího centra KNX. Jedná se o čtvrté školicí centrum v České republice, ale první, které je vybaveno přístroji více výrobců. Hlavními dvěma iniciátory zřízení certifikovaného školicího centra KNX jsou FEKT VUT v Brně a společnost HDL Automation s.r.o., která dodala nejen přístrojové vybavení, ale také se výrazně podílela na organizaci a přípravě materiálů pro vlastní kurzy. Číst více >

Bezdrátová regulace vytápění budov

Pro stávající budovy je ideálním řešení bezdrátový systém IQRC, jenž umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav. Díky zónové regulaci se ušetří desítky procent na topných nákladech a návratnost investice je v horizontu 4-5-ti let. Číst více >

Akreditovaná KNX zkušební laboratoř HDL Automation

HDL vybudovala akreditovanou zkušební laboratoř pro testování interní spolupráce a funkcí produktů KNX. Číst více >

HDL Automation na FOR ARCH 2018

Společnost HDL Automation s.r.o. představila na veletrhu FOR ARCH funkční expozici chytré domácnosti, bezdrátového řešení a hotelového pokoje. Číst více >

HDL na veletrhu FOR ARCH

Zveme vás srdečně na veletrh FOR ARCH 2017 Číst více >

Novinky HDL pro instalace KNX

Podívejte se na video natočené na veletrhu AMPER 2017 - rozhovor Ing. Jiřího Kunce z Asociace KNX s Product Managerem HDL Ing. Jiřím Ullspergerem. Číst více >

Napsali o nás

Šetřete s inteligentní domácností

Dřevo Stavby, září 2023

Inteligentní domovy už nejsou žádnou žhavou novinkou. Na trhu existuje široká škála inteligentních systémů, díky kterým dokážete pomocí aplikace v mobilní telefonu nebo na tabletu na dálku ovládat vaši domácnost, či dkonce takové, které ji řídí samy bez vašich zásahů.

Článek ke stažení

Dům se stará o vás, ne vy o něj!

Domov, srpen 2023

Chytré bydlení, nebo jinak řečeno systémová elektroinstalace, vyžaduje elektroinstalační projekt. A pokud chcete bydlet "smart", všechno začíná u něj.

Článek ke stažení

Úspory energií díky regulaci vytápění IQRC

Topenářství, instalace, únor 2023

Rostoupcí ceny energií vytvářejí tlak na snížení nákladů na energie, především na vytápění. Prvním a jednoduše realizovatelným krokem se může stágt bezdrátová regulace vytápění IQRC.

Článek ke stažení

Inteligentní domácnost

PekneBydleni.cz, listopad 2022

Někomu stačí jen chytré vytápění nebo zabezpečení bytu, jiný žádá komplexní funkce, které budou ovládat celý dům.

Článek ke stažení

Dřevostavba online

Dřevo&Stavby, listopad 2022

Kromě rozvodu internetové konektivity nezapomeňte na kabeláž pro elektroniku případné chytré domácnosti. 

Článek ke stažení

Inteligentní domácnost

Domov, září 2022

Někomu stačí jen chytré vytápění nebo zabezpečení bytu, jiný žádá komplexní funkce, teré budou ovládat celý dům.

Článek ke stažení

Můj dům, můj hrad

Dům&Zahrada, červen 2022

Rada odborníka - Elektronické bezpečnostní systémy jsou závislé na dodávkách elektřiny. Jak ji ale zajistit v případě výpadku napájení nebo narešení funkce?

Článek ke stažení

Technika šetří energii i peníze

Bydlení, červen 2022

Chytrá domácnost sice vyžaduje počáteční ivestice, ale ty se do jisté míry vrátí díky ušetření čásu a nákladům za nižší spotřebu energií. 

Článek ke stažení

Inteligentní elektroinstalace

Dřevo&Stavby, květen 2022

Inteligentní, chytrá nebo nejlépe automatizovaná domácnost je termín, který dnes už nikoho nepřekvapí. I když především zpočátku převládal názor, že jde o drahou hračku, bez které se ale snadno obejdeme, časy se rychle mění. Jen si vzpomeňte, jak jste se tvářili, když jste poprvé drželi v ruce smartphone. Proč? K čemu?
 

Článek ke stažení

Automatizované bydlení frčí!

LUI.CZ, únor 2022
 

Budiž světlo, teplo nebo třeba hudba! Automatizované bydlení už dávno není jen sci-fi snem nadšenců do technologií a vychytávek. I váš domov se může sám postarat o to, aby se vám v něm žilo pohodlně a příjemně. Jak postupovat, pokud se odhodláte pustit do automatizace bytu nebo domu, abyste si ušetřili starosti a maximalizovali radosti?
článek online

Článek ke stažení

Chytrý dům krok za krokem

Dům a zahrada, listopad 2021

Pokud zvažujeme stavbu domu, měli bychom začít plánovat jeho automatizaci už v projektové fázi. Chytré bydlení, odborněji řečeno systémová elektroinstalace, je součástí elektrinstalčního projektu. Tak jako v případě stavebního projektu, kdy si rozmýšlíme, kolik místností pogtřebujeme, jak budou velké a rozmístěné, je potřeba obdobnou úvahu provést i u požadavků na automatizaci. Ce všechno chci ovládat, jaké mají být automatické funkce, kde a kolik ovladačů, zásuvek potřebuji atd.
Článek ke stažení

S drátem nebo bez?

Dřevo & Stavby, červenec 2021

V každé domácnosti neustále pribývá systémů, které se ovládají elektronicky. Zdaleka už to nejsou jen světla, několik spotřebičů a pár zásuvek. Moderní domy mají řízené systémy vytápění, větrání, zatemňování oken, bezpečnosti domu, ale i audiovizuální techniky.  Samozřejmě je možné řídit každou tuto sféru odděleně, vzhledem ke komfortu, efektivitě a v neposlední řadě i úspoře energie je ale vhodné spojit ovládání do jednoho celku tak, aby měl uživagtel všechno pod kontrolou a aby jednotlivé části mohly funkovat v synergii.
Článek ke stažení

Akreditovaná KNX zkušební laboratoř HDL

Asociace KNX, listopad 2018

Čínský výrobce elektroniky pro domovní automatizaci společnost HDL Automation, jehož distributor stejného názvu působí v České republice, vybudoval akreditovanou zkušební laboratoř pro testování interní spolupráce a funkcí produktů KNX.
Článek ke stažení

Bezdrátová regulace vytápění budov

tzb-info.cz, říjen 2018

Pro stávající budovy je ideálním řešení bezdrátový systém IQRC, jenž umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav. Díky zónové regulaci se ušetří desítky procent na topných nákladech a návratnost investice je v horizontu 4-5-ti let.
Článek ke stažení