Newsletter

Klasická versus inteligentní elektroinstalace!

Stojíte před volbou, zda zvolit inteligentní elektroinstalaci nebo zůstanete raději u staré a osvědčené? Obě řešení mají svá pro a proti ovlivněna řadou faktorů jako je velikost budovy, náročnost na komfort, míra rekonstrukce, velikost a návratnost investice.

Klasická versus inteligentní elektroinstalace!

Ovládání přes tablet

U velkých administrativních center není co řešit. Tam není sporu, že inteligentní elektroinstalace zajistí požadované propojení funkcí osvětlení, vzduchotechniky, topení a klimatizace, kontroly přístupu a ušetří náklady na investice a zejména provoz. Budova vybavená systémovou sběrnicovou instalací má výrazně vyšší užitnou i tržní hodnotu.

Jaká je ale situace u menších staveb? Dané dilema si musí rozhodnout uživatel, který bývá často i investorem. Elektroprojektant i elektroinstalatér jsou velmi důležitými osobami ovlivňujícími konečné rozhodnutí a svým postojem a doporučením mohou podpořit volbu inteligentní elektroinstalace.

Z pohledu elektroinstalatérů společnost HDL vyvinula a neustále zdokonaluje automatizační řešení, aby jeho instalace, programování a zprovoznění bylo jednoduché, intuitivní a integrovatelné s ostatními systémy. Velký důraz je kladen na kvalitu a spolehlivost výrobků. Propojení drátového řešení Buspro s bezdrátovými Buspro Wireless prvky dovoluje řešit stávající budovy bez nutnosti rekonstrukce. Buspro Wireless se obejde bez napájení bateriemi. To činí z řady Buspro Wireless doplněk velmi usnadňující rekonstrukci v objektech s klasickou elektroinstalací, kde do instalačních krabic pro vypínače nebývá veden nulový vodič.

HDL rovněž disponuje vlastní řadou prvků KNX - další možností drátového řešení. Systém HDL Buspro pracuje obdobně jako KNX s distribuovanou logikou proto lze obě sběrnice snadno integrovat do jednoho celku. Pro investory i programátory je pak výhodné i to, že produkty a instalace Buspro nejsou zatíženy licenčními poplatky a náklady spojenými se standardem KNX.

Jaké je rozhodování majitele rodinného domu či bytu? Jejich kritéria pro volbu klasické versus inteligentní elektroinstalace mohou být odlišná. Členové domácnosti řeší usnadnění některých činností, úsporu peněz, ale v mnohých případech je pro ně chytrá domácnost pěkná hračka, která zpříjemňuje život. Při volbě dodavatele chytré domácnosti koncové uživatele zajímá především spolehlivost, možnost propojení s již stávajícími systémy a spotřebiči v domě a jednoduchost ovládání.

Ovládání přes tablet
Ovládání přes tablet
Dálkový ovladač
Dálkový ovladačJakou chytrou domácnost, která se stará o vás a ne vy o ni, HDL nabízí? Díky modulárnímu řešení můžete systém postupně rozšiřovat o jednotlivé oblasti chytré domácnosti. Lze začít s osvětlením a ovládáním elektrických spotřebičů přes chytré zásuvky, časem přidat vytápění, žaluzie, domácí kino, klimatizaci. Pocit bezpečí zajistí integrovaný bezpečnostní systém využívající společná čidla ostatních funkcí. Máte velkou zahradu a bazén? Automatické zavlažování a správné nastavení teploty v sauně a bazénu se může stát také součástí systému.

Jak si zpříjemnit a usnadnit život? Chytrá domácnost může pracovat automaticky na základě informací z čidel nebo nastavených časových pokynů. Pokud požadujete změnu, lze dálkově přes tablet či telefon nebo přímo doma stiskem vypínače zvolit jinou světelnou scénu, nastavit jinou teplotu, stáhnout či vytáhnout žaluzie, spustit televizi, vypnout kávovar. Potřebuji mít vše pod kontrolou nebo jen často zapomínám zhasnout či vypnout žehličku? Postačuje nainstalovat si příslušnou aplikaci a domácnost řídím z pohodlí kanceláře.

Každý se chce cítit doma pohodlně a být v prostředí, které odpovídá jeho vkusu. Designové skleněné ovladače s podsvíceným displejem nebo tlačítky v různých barevných provedení, gravírované či s volbou vlastních ikon, ocenili již mnozí architekti i uživatelé.
 

Ovladač iSense
Ovladač iSense
Enviro ovladač
Enviro ovladač
DLP ovladač
DLP ovladač

Novinky

Veletrh ISE v Amsterdamu

Zástupci HDL Automation s.r.o. tak jako loni pomáhali čínské HDL vytvořit netradiční prezentační stánek. Soudě podle zájmu návštěvníků se podařilo upoutat jejich pozornost nejenom vystavovanými exponáty, ale i designovým, vhodně prostorově řešeným stánkem. Číst více >

Konference Energetický management pro veřejnou správu

Gordic spol. s .r.o., HDL Automation s.r.o. a Mymight s.r.o. našly společnou platformu pro oslovení veřejné správy. Všechny tři brandy prezentoval Ing. Ladislav Mazač v tématu zaměřeném na úsporu energií municipalit na konferenci Energetický management pro veřejnou správu, probíhající ve dnech 21. a 22. ledna 2020 v Praze. Číst více >

Nové školicí centrum KNX

Společnost HDL Automation s.r.o. ve spolupráci s Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně zahájila provoz nového certifikovaného školicího centra KNX. Jedná se o čtvrté školicí centrum v České republice, ale první, které je vybaveno přístroji více výrobců. Hlavními dvěma iniciátory zřízení certifikovaného školicího centra KNX jsou FEKT VUT v Brně a společnost HDL Automation s.r.o., která dodala nejen přístrojové vybavení, ale také se výrazně podílela na organizaci a přípravě materiálů pro vlastní kurzy. Číst více >

Bezdrátová regulace vytápění budov

Pro stávající budovy je ideálním řešení bezdrátový systém IQRC, jenž umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav. Díky zónové regulaci se ušetří desítky procent na topných nákladech a návratnost investice je v horizontu 4-5-ti let. Číst více >

Napsali o nás

Akreditovaná KNX zkušební laboratoř HDL

Asociace KNX, listopad 2018

Čínský výrobce elektroniky pro domovní automatizaci společnost HDL Automation, jehož distributor stejného názvu působí v České republice, vybudoval akreditovanou zkušební laboratoř pro testování interní spolupráce a funkcí produktů KNX.
Článek ke stažení

Bezdrátová regulace vytápění budov

tzb-info.cz, říjen 2018

Pro stávající budovy je ideálním řešení bezdrátový systém IQRC, jenž umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav. Díky zónové regulaci se ušetří desítky procent na topných nákladech a návratnost investice je v horizontu 4-5-ti let.
Článek ke stažení