Newsletter

Požadavky uživatelů versus elektroinstalatérů

Chytrá domácnost přináší mnoho výhod. Jinak je vnímají uživatelé a jiné nároky při výběru značky mají elektroinstalatéři. Více odhalí výsledky průzkumu.

Požadavky uživatelů versus elektroinstalatérů

Graf č. 1 ukazuje, která kritéria hrají primární roli v rozhodování majitelů nemovitostí ohledně chytré domácnosti – veletrh FOR ARCH.

Automatické, dálkové, ale hlavně jednoduché a intuitivní ovládání elektrických spotřebičů a ostatních systémů v domě usnadňuje jeho obyvatelům život. Představte si, že se vrátíte z práce a automaticky se rozsvítí v předsíni, přivítá vás vaše oblíbená hudba a obývací pokoj je již s předstihem vytopen na příjemnou teplotu. Televize se naladí na nastavený program a zapne se kávovar. Nemám zrovna náladu. Stiskem jednoho tlačítka vypnu přístroje a rozsvítím si v koupelně a ložnici světelnou scénu pro uložení se ke spánku.

Vraťme se nazpátek k počátečním úvahám a rozhodování majitele rodinného domu či bytu. Jejich kritéria pro volbu inteligentní elektroinstalace ve srovnání s projektanty, elektroinstalatéry mohou být odlišná. Společnost HDL Automation s.r.o. využila pražského veletrhu FOR ARCH 2016 a podobně jako na veletrhu AMPER 2017 v Brně provedla s návštěvníky své expozice průzkum potřeb a názorů. Některá kritéria se téměř shodují, viz graf č. 1. a č. 2. Koncové uživatele zajímá především spolehlivost, možnost propojení s již stávajícími systémy a spotřebiči v domě a jednoduchost ovládání. Realizační firma mimo to klade důraz na jednoduchost instalace, programování, ale i cenu a vzhled, neboť právě projektanti a elektroinstalatéři jsou v přímém kontaktu se zákazníkem a řeší náklady, funkčnost a design celého projektu.

Zajímavé byly i odpovědi na otázku „K čemu je chytrá domácnost dobrá?“ viz graf č. 3.

Na přání zákazníků reaguje společnost HDL Automation s.r.o. svým prodejním programem. Výrobky pokrývají škálu automatizačního vybavení budov od nástěnných ovladačů, senzorů, přes vícekanálová relé a stmívače, pohony žaluzií, audio, topení a bezpečnostní systém, až po připojení elektrospotřebičů, CCTV, ovládání přes internet a další. Specialitou značky HDL jsou nástěnné dotykové ovladače v designovém skleněném provedení s podsvíceným displejem. O kvalitě výrobků pro domovní automatizaci značky HDL svědčí řada prestižních referencí v Evropě i ve světě a více než třicetiletá historie firmy.

Graf č. 1 ukazuje, která kritéria hrají primární roli v rozhodování majitelů nemovitostí ohledně chytré domácnosti – veletrh FOR ARCH

graf1.png
 

 

Graf č. 2 ukazuje, která kritéria hrají primární roli v rozhodování elektroinstalačních firem ohledně chytré domácnosti – veletrh AMPER.
graf2.png
 

Graf č. 3 ukazuje, co si majitelé nemovitostí myslí o chytré domácnosti – veletrh FOR ARCH

graf3.png
 

 

Novinky

Veletrh ISE v Amsterdamu

Zástupci HDL Automation s.r.o. tak jako loni pomáhali čínské HDL vytvořit netradiční prezentační stánek. Soudě podle zájmu návštěvníků se podařilo upoutat jejich pozornost nejenom vystavovanými exponáty, ale i designovým, vhodně prostorově řešeným stánkem. Číst více >

Konference Energetický management pro veřejnou správu

Gordic spol. s .r.o., HDL Automation s.r.o. a Mymight s.r.o. našly společnou platformu pro oslovení veřejné správy. Všechny tři brandy prezentoval Ing. Ladislav Mazač v tématu zaměřeném na úsporu energií municipalit na konferenci Energetický management pro veřejnou správu, probíhající ve dnech 21. a 22. ledna 2020 v Praze. Číst více >

Nové školicí centrum KNX

Společnost HDL Automation s.r.o. ve spolupráci s Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně zahájila provoz nového certifikovaného školicího centra KNX. Jedná se o čtvrté školicí centrum v České republice, ale první, které je vybaveno přístroji více výrobců. Hlavními dvěma iniciátory zřízení certifikovaného školicího centra KNX jsou FEKT VUT v Brně a společnost HDL Automation s.r.o., která dodala nejen přístrojové vybavení, ale také se výrazně podílela na organizaci a přípravě materiálů pro vlastní kurzy. Číst více >

Bezdrátová regulace vytápění budov

Pro stávající budovy je ideálním řešení bezdrátový systém IQRC, jenž umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav. Díky zónové regulaci se ušetří desítky procent na topných nákladech a návratnost investice je v horizontu 4-5-ti let. Číst více >

Napsali o nás

Akreditovaná KNX zkušební laboratoř HDL

Asociace KNX, listopad 2018

Čínský výrobce elektroniky pro domovní automatizaci společnost HDL Automation, jehož distributor stejného názvu působí v České republice, vybudoval akreditovanou zkušební laboratoř pro testování interní spolupráce a funkcí produktů KNX.
Článek ke stažení

Bezdrátová regulace vytápění budov

tzb-info.cz, říjen 2018

Pro stávající budovy je ideálním řešení bezdrátový systém IQRC, jenž umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav. Díky zónové regulaci se ušetří desítky procent na topných nákladech a návratnost investice je v horizontu 4-5-ti let.
Článek ke stažení